בר מצווה בכותל משנות השישים ועד היום….

0529-772-809 – התקשרו עכשיו -"שָׂרוּ" – הפקת אירועים

הכותל המערבי הפך ליעד מיוחד לחוגגי בר מצווה בכותל עם כיבושו בשנת 67 במלחמת ששת הימים ההרואית., העדפה של חתני בר מצווה ומשפחותיהם לחגוג עלייה לתורה ברחבת הכותל המערבי דיי ברורה.

בר מצווה בכותל המערבי בירושלים
בר מצווה בכותל המערבי בירושלים

חגיגת בר מצווה בשריד בית מקדשנו שהוא למעשה סמל העם היהודי לדורותיו, על כל ההשלכות חברתיות ודתיות כאחד. רבבות יהודים מכל העולם עולים לחגוג בר מצווה בכותל המערבי בירושלים מידי יום חמישי ושני. (יש אפשרות לחגוג בר מצווה בכותל גם בימים כמו, אבל ללא עלייה לתורה) היום נעזרים בחברת הפקות המתמחה בהפקת בר/בת מצווה בכותל, שתארגן עבור המשפחה החוגגת את היום כולו החל ממסעדות קרובות לכותל המערבי, צלמים מירושלים מקצועיים ואפילו בצוות מתופפים מירושלים  שיריעו לכבודכם בתרועת שופר מהדהדות וכלה בחברת האוטובוסים שיתלוו אלינו במהך שהותינו בירושלים.

בר מצווה בכותל
בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל איך הכול התחיל?


שיחוררה של ירושלים במלחמת ששת הימים היה אות הפתיחה של חזרתו של העם היהודי למקורותיו, חזרה לארץ ישראל ולמקומות הקדושים ולבירת הנצח ירושלים.
הכותל המערבי מסמל יותר מכל את עם ישראל בתקופה החדשה, את העם החופשי במולדתו, אחרי 2000 שנות גלות, חזרנו לארץ ישראל לשורשים האמתיים של עם ישראל עם אמירה נוקבת הכותל בידנו…! בסוף שנות השישים ובתחילת שנות השבעים היה מאוד מקובל לחגוג טקס בר מצווה,

בר מצווה בכותל
בר מצווה בכותל

מבחינה תקציבית יכלה כמעט כל משפחה לחגוג לבנם בר מצווה בכותל. בחסות ימי הצנע הגיעו לכותל המשפחות בתחבורה הציבורית, שאת המסעדות בדרך כלל החליפו מטעמים בייתים, מספר סלים וצידניות עמוסות בתבשילים היה מנת חלקם של חוגגי בר מצווה באותם ימים של ראשית מדינת ישראל בעידן החדש. את להקות המתופפים בכותל החליפו לא אחר מהמוכשרים שבמשפחה שידעו לתופף מקצב וחצי, אגב את התופים דרבוקות מחרס מתוצרת חברון היה אפשר לרכוש בירושלים. למרבית החוגגים הייתה זו הזדמנות פז לראות את הכותל המערבי. טקס העלייה לתורה נעשה ברחבת הכותל ומיד משם התפנו לארוחת הבוקר שנערכה בדרך כלל סמוך לכותל עצמו בקשת הנמצאת מצדו השמאלי של הר הבית.

בר מצווה בכותל המערבי בירושלים
בר מצווה בכותל המערבי בירושלים

אחרות הצהרים על פי רוב לא נערכה באחת מהמסעדות הקרובות לכותל, על פי רוב התקציב היה דל והמשפחות ערכו את סעודת הצהריים בגנים ירושלמיים כמו גן סאקר ועין חמד (אקווה בלה) לשמה הביאו את המעדנים שהסבתא והדודה עמלו והכינו. חווית בר המצווה בכותל הייתה חזקה ומשמעותית בדיוק כמו היום, יש הורים שנולדו בשנות השבעים והשישים שהיום מגיעים עם ילדיהם ואפילו נכדיהם בכדי לחגוג בר מצווה בכותל, החוויה הטובה והמיוחדת נצרבה בזיכרונם של אותם הורים. גם אם הם יערכו חגיגה באולם שמחות או גן אירועים, את חווית העלייה לתורה בירושלים בצל השכינה הם יזכרו לכל החיים.

בר מצווה בכותל מאז ועד היום